O nama

UDRUŽENJE PROFESIONALNIH LAĐARA SRBIJE je nevladino i neprofitno strukovno udruženje, osnovano  radi ostvarivanja ciljeva u oblasti unapređenja plovidbe rekama, poboljšanja radnih uslova na rečnim brodovima, zaštite lađarske tradicije, zaštite interesa radnika svih lađarskih struka i ekologije i zaštite životne sredine na rekama, jezerima i kanalima Srbije.

Od oktobra 2016. bavimo se izdavanjem publikacija vezano za lađarsku struku a na našem web sajtu obrađujemo sve aktuelne događaje vezane za brodarsku struku, bezbednost plovidbe, ekologiju i privredu.
Od januara 2018. opredelili smo se za štampanje publikacije pod imenom “Lađarski glasnik”, zvaničnog glasnika UPLS.

Glavni odgovorni urednik web publikacije i štampanog izdanja:
Branislav Vajda.

Pomoćnik glavnog odgovornog urednika:
Milivoje Šujdović

Upravni odbor UPLS:
Branislav Vajda, Igor Radivojević, Željko Nakomčić, Milivoj Šujdović i Zoran Jovičić

Autori članaka:
Branislav Vajda, Milivoje Šujdović, Vlado Šekerović, Goran Stanimirov, Igor Dorčić i Zoran Jovičić

Svi članci na našem sajtu su autorski i iza njih stoji Upravni odbor UPLS-a.

UPLS je osnovano 01.03.2016. godine. U nastavku teksta možete preuzeti:

STATUT 30.04.2018.

OSNIVAČKI AKT