Obaveštenje za javnost povodom pisanja „Blica“ Haradinajev klan švercuje oružje kroz Srbiju

zastava-srbije-srpska-zastava-serbian-flag-serbia-grb-trobojka-srbijaNakon pojavljivanja vesti i naslovne strane u dnevnim novinama BLIC na temu šverca oružja plovnim putevima Srbije u kome se eksplicitno navodi da je ono vršeno brodom „Lađar“ obaveštavamo građane i državne institucije Republike Srbije da je u pitanju namerna i opasna laž namenjena isključivo u cilju diskreditacije Udruženja profesionalnih lađara Srbije i njenog predsednika Branislava Vajde koji je u navedenom periodu, obavljao poslove zapovednika, u članku imenovanog broda, u Evropskoj uniji.

Veoma je indikativno da je posle nekoliko zapaženih kritičkih i dobronamernih istupa u javnosti nakon skorašnjih tragedija na Dunavu ali i javnih upozorenja o tajkunizaciji Dunava i Srpskog brodarstva upravo brod predsednika udruženja lađara došao na naslovnu stranu sa monstruoznim  optužbama potrkrepljen potpuno neistinitim podacima iz neimenovanih izvora koji su doveli u ličnu opasnost predsednika udruženja, njegovu porodicu ali takodje naneli nenadoknadivu štetu ugledu kompaniji „Ladjar kupra doo“ iz Beograda koja je vlasnik pomenutog broda.

Zbog svega toga od dnevne novine Blic tražimo demantij ali istovremeno najavljujemo da ćemo preduzeti sve pravne mere u cilju odbrane časti i ugleda Udruženja, njegovog predsednika kao i kompanije vlasnika broda što podrazumeva zvaničan kontakt sa svim nadležnim državnim pravnim i policijskim institucijama te podnošenje krivičnih i odštetnih tužbi protiv svih odgovornih u kompaniji Axel Springer d.o.o.

Povodom ove skandalozne i opasne laži tražićemo osudu i podršku od svih strukovnih novinrskih i medijskih udruženja ali ćemo se i direktno obrati inostranom vlasniku Axel Springer d.o.o. kojem ćemo ukazati na neverovatno i veoma opasno ponašanje njihovih zaposlenih koji sa svojim „neimenovanim izvorima“ dovode u životnu opasnost posadu broda „Ladjar“ i njihove porodice.

Svi zainteresovani mediji koji žele da saznaju više informacije o ovom slučaju mogu da se obrate direktno predsedniku udruženja profesionalnih ladjara Branislavu Vajdi.

#udruzenjeladjara #dunav #trgovinaoruzjem #srbija